Zapraszam do skorzystania z mojej oferty dziecięcej rehabilitacji. Wizyty odbywają się w gabinecie. Poniżej znajdą Państwo zakres moich usług:

Ocena rozwoju psychoruchowego dziecka:
Analiza ruchowa mororyki spontanicznej przyczynia się do określenia stanu rozwojowego dziecka. Umożliwia wychwycenie odchyleń zachodzące w prawidłowym fizycznym, psychicznym i społecznym rozwoju niemowląt oraz dzieci starszych. Wczesna ocena rozwoju psychoruchowego pozwala na zlokalizowanie zaburzeń oraz sformuowanie wniosków potrzebnych do określenia celu i sposobu postępowania terapeutycznego.

Rehabilitacja dzieci i niemowląt:
Oferuję indywidualnie dobraną formę zajęć prowadzonych według metod neurorozwojowych.

Porady w zakresie opieki i pielęgnacji niemowląt:
Właściwa stymulacja dziecka prowadzona przez rodziców daje maluchowi bogatą bazę dla jego prawidłowego rozwoju. Odpowiednio przeprowadzane czynności pielęgnacyjne oraz sposób opieki mogą stanowić również formę rodzicielskiej terapii dla dziecka, u którego zdiagnozowano pewne zaburzenia i nieprawidłowości.

Oferuję instruktaż, który obejmuje:
- czynności pielęgnacyjne - naukę podnoszenia, noszenia, przewijania, rozbierania i ubierania karmienia,
- naukę właściwej stymulacji i zabaw,
- masaż.

Badanie i konsultacje fizjoterapeutyczne w zakresie wad postawy:
W badaniu narządu ruchu oprócz gromadzenia informacji o objawach schorzenia należy dążyć do wykrycia jego przyczyny. Ma to istotne znaczenie dla ustalenia postepowania terapeutycznego, które powinno być przyczynowe. Nie zawsze jest to jednak możliwe i wówczas należy dokładnie odtworzyć patogenezę na podstawie objawów klinicznych skonfrontowanych z wynikami badań szczegółowych.

Zbierając w sposób uporządkowany, w miarę możliwości elementy przyczyn i skutków na podstawie objawów, kształtujemy sobie obraz i pogląd na stopień zaawansowania, progresji procesu chorobowego. Staramy się okreslić przyczynę i rozwój schorzenia i przewidzieć jego następstwa. Dzięki przeprowadzonemu badaniu ujawnionych zostaje szereg objawów, które pozwalaja określić rodzaj i stopień dysfunkcji oraz, co bardzo ważne dostarczonych zostaje wiele informacji niezbędnych do ułożenia indywidualnego programu opartego na właściwej terapii.

Celem badania jest:
- potwierdzenie diagnozy,
- dostarczenie informacji służących utworzeniu planu terapii,
- ocenie wyników podjętej terapii oraz prognozowaniu dalszych jej etapów.

Terapia wad postawy:
Prawidłowa postawa ciała to takie ułożenie segmentów ciała (głowy, klatki piersiowej, miednicy, stóp), które zapewnia zrównoważenie i stabilność ciała przy jak najmniejszym zużyciu energii. Prawidłowa postawa warunkuje lepsze funkcjonowanie organizmu. Postawa ciała powinna stanowić dogodną pozycję wyjściową do ruchów i nie zaburzać czynności narządów wewnętrznych (oddychania, krążenia, trawienia, wydalania).

Ze skoliozą, pogłębioną lordozą i pogłębioną kifozą ma problem coraz więcej dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zbyt ciężki plecak, nieprawidłowa postawa ciała, garbienie się podczas siedzenia przy komputerze czy odrabiania lekcji mogą być przyczyną skrzywień kręgosłupa u naszych pociech. Jak uchronić najmłodszych przed rozwojem wad postawy? Jak rozpoznać zaburzenia w krzywiznach kręgosłupa?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy, tworzę indywidualny program terapii dla każdego Pacjenta. Wykorzystuję najlepsze metody fizjoterapii oraz oferuję zajęcia w formie zabawy, które mają na celu korygowanie wadliwej postawy i ułożenia części ciała względem siebie, kompensację istniejących deformacji oraz wyrabianie nawyku prawidłowej postawy.